Homeopātija, alternatīva ārstēšanās forma.

Homeopātijas uzdevums ir atjaunot cilvēkā dzīvības spēku, kas izsīcis vai pazeminājies, stiprināt, attīstīt un radīt priekšnoteikumus netraucētai cilvēka dabas veselīgai augšanai, attīstībai, nobriešanai un novecošanai saskaņā ar jau iedzimtības ceļā noteikto, stingri individuālo, attiecīgajam indivīdam vien piemītošo dzīves uzdevumu un plānu.

 

Uz ko balstās homeopātija?

Homeopatiju izstrādāja un ieviesa ārsts Zāmuels Hānemanis. Homeopātija balstās uz 4 principiem, kas paliek nemainīgi jau 200 gadus:
1) Līdzīgs jāārstē ar līdzīgu;
2) viena preparāta princips;
3) mazo devu princips;
4) zāļu potencēšanas princips.
Homeopātiskās ārstēšanas mērķis ir veselības uzlabošana. Ja pacienta veselība uzlabojas veiksmīgas homeopātiskās ārstēšanas rezultātā, bieži rodas nepieciešamība apzināt un veicināt attiecīgas dzīves veida izmaiņas, lai atbalstītu virzīšanos pie veselības.

Kopš Z.Hānemaņa laikiem homeopātija ir maz mainījusies, un līdz ar to pilnībā ir saglabājusies tās būtība: homeopātija ārstē nevis slimību, bet pašu cilvēku; homeopāti cenšas maksimāli ievērot cilvēka individualitāti un nenodarīt tam praktiski nekādu ļaunumu. Uzskats, ka homeopātija ir ārstēšana ar zāļu tējām u.c. nekaitīgiem dabas produktiem ir aplams. Homeopāti parasti lieto nevis tējas, bet gan spirta izvilkumus, pulverus, granulas, zirnīšus, pastilas.
Latvijā apstiprināta Z.Hānemaņa homeopātijas klasiskā un mūsdienu tradicionālās (arī Latvija izmantotā) homeopātijas tehnoloģija. Mūsdienu tradicionālā homeopātijā, pieturoties pie galvenā homeopātijas principa – līdzības principa to praktizējošie ārsti parasti izmanto lielākas zāļu devas, biežāk ordinē vairākus preparātu, dažkārt izmanto arī kombinētas zāles, nepieciešamības gadījumā lieto arī konvencionālās medicīnas preparātus: vitamīnus, antibiotikas, zāļu drogas, ārstnieciskās tējas u.c.

visuel-homeopathie-long

Simptomi un pazīmes

Simptomu kopumā, kas veido pacienta sūdzības, ir:
· Savādie, retie, neparastie un specifiskie simptomi.
· Pilnie simptomi, satur datus par etioloģiju, lokalizāciju, raksturīgām sajūtām un modalitāti.
· Kopīgie vai parastie simptomi – neskaidra un nenoteikta rakstura, tiem nav izteiktu modalitāšu, kuras nevar precīzi aprakstīt, piemēram, apetītes zudums, galvassāpes, vājums, nemierīgs miegs, slābanums un kuras novēro gandrīz pie katras slimības.
· Patognomoniskie simptomi – slimības raksturīgie simptomi, pēc kuriem slimību identificē kā nozoloģisku vienību, un individuālie simptomi – raksturo slimības individuālo izpausmi, ataino pacienta īpatnības un individuālās reakcijas.

Homeopātiskās ārstēšanas principi

1. Homeopātijas stūrakmens, tās galvenais princips ir līdzības principa ievērošana – Similia similibus curentur – Līdzīgs jāārstē ar līdzīgu. Z.Hānemanis konstatēja, ka ar tās pašas vielas, kas, veselā organismā izraisa noteiktus slimības simptomus, mazu devu (homeopātiski sagatavotu) var ārstēt slimnieku.
2. Otrais klasiskās homeopātijas princips ir viena medikamenta lietošana.
3. Trešais homeopātijas princips ir Mazo devu princips.
4. Ceturtais homeopātijas princips ir zāļu potencēšanās princips. Homeopātiskās zāles gatavo atšķirīgi no allopātiskajiem medikamentiem. Izgatavošanas procesa galvenās operācijas ir secīgas atšķaidīšanas un sakratīšanas sērijas, kuru rezultātā iegūst ļoti atšķaidītus šķaidījumus ar atmodinātu zāļu dinamisko dabu. Šo dinamisko zāļu dabu atmodina zāļu secīgie triecieni pret nemainīgo trauka cieto virsmu sakratīšanas operācijā.

visuel-symptomes-sommaire

Drudzis, drebuļi, sāpes, galvassāpes… Kā atšķirt gripu no saaukstēšanās?

Virusinis peršalimas ar sezoninis gripas? Dažnai painiojamų gripo ir peršalimo kilmė bei intensyvumas skiriasi.

UZZINĀT VAIRĀK 

FAQ in LV

Vai Oscillococcinum® ir piemērots bērniem?

Jā, Oscillococcinum® var lietot visa ģimene, pat jauni bērni. Bērniem līdz 6 gadu vecumam: pirms lietošanas zirnīšus izšķīdiniet ūdenī. Bērniem līdz 2 gadu vecumam: konsultējieties ar ārstu.

Oscillococcinum® zirnīši vienas devas iepakojumā (Anas barbariae hepatis et cordis extractum – mūskuspīļu aknu un sirds ekstrakts 200K).
Lietošana ir atkarīga no saslimšanas pakāpes:
– profilaktiski: 1 deva nedēļā gripas sezonas laikā.
– parādoties pirmajiem simptomiem: 1 deva pēc iespējas ātrāk pēc pirmo simptomu parādīšanās. Atkārtot 2 –3 reizes ar 6 stundu intervālu.
– slimošanas laikā: 1 deva 2 reizes dienā (vislabāk rītā un vakarā) 1 –3 dienas.
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.